Griffith Park Canyon Dresser
Description
Description
The Canyon Dresser offers ample storage and a touch of rustic charm. Crafted from a mid-hue Canyon finish, the dresser features metal ring pulls that complement its organic aesthetic.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| 6 Drawers | Yes |
|---|---|
| 1 Removable Gray felt lined jewelry tray in top Left and Right drawers | Yes |
| Tip Kit | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 19 × 72 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Canyon |
| Style | Rustic |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Storage |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Griffith Park Sienna Mirror
Griffith Park Canyon Two Drawer Nightstand
| Dimensions | 18 × 34 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Canyon |
| Style | Transitional |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Storage |
Griffith Park Sienna Credenza
| Dimensions | 20 × 80 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sienna |
| Style | Mid-Century |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Storage |
Griffith Park Griffith Park End Table
Griffith Park Canyon Entertainment Credenza
Griffith Park Obsidian Console Table
Griffith Park Altitude Square Cocktail Table
Griffith Park Canyon Panel Bed Queen
Griffith Park Sienna Entertainment Credenza
Griffith Park Sienna Bar Cabinet
Griffith Park Canyon Rectangular Cocktail Table
Griffith Park Obsidian End Table
Warner Six Drawer Dresser
Forrest Six Drawer Dresser
Michael Alan Showroom
Dovetail Dresser Sun Bleach White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Wood |
| Style | Craftsman, Farmhouse |
Michael Alan Showroom
Serenity Mainstay Six Drawer Dresser
Ritter Dresser
Caleb Six Drawer Dresser
Albion Dresser
Antique 6 Drawer Dresser
Menton Dresser
Belmont Six Drawer Dresser
Cameron Six Drawer Dresser
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.