Griffith Park Canyon Wood Back Side Chair
The Canyon Wood Back Side Chair is a stylish blend of modern and rustic design. Its sleek wooden frame and comfortable fabric seat offer a perfect balance of form and function. This chair is a versatile piece that can complement a variety of interior styles.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Fabric: Asbury Oyster | Yes |
|---|---|
| Ships two per carton | Yes |
| Dimensions | 24 × 21 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Green |
| Detail Color | Canyon |
| Style | Transitional |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Griffith Park Griffith Park Cocktail Table
Griffith Park Canyon Two Drawer Nightstand
| Dimensions | 18 × 34 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Canyon |
| Style | Transitional |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Storage |
Griffith Park Canyon Post Bed King
Griffith Park Griffith Park Side Table
| Dimensions | 18 × 24 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Graphite Brass |
| Style | Industrial |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Storage |
Griffith Park Altitude End Table
Griffith Park Canyon Entertainment Credenza
Griffith Park Canyon Chest
| Dimensions | 19 × 67 × 48 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Canyon |
| Style | Rustic |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Storage |
Griffith Park Canyon Dresser
| Dimensions | 19 × 72 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Canyon |
| Style | Rustic |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Storage |
Griffith Park Canyon Credenza
| Dimensions | 20 × 80 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Canyon |
| Style | Mid-Century |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Storage |
Griffith Park Sienna Drawer Nightstand
| Dimensions | 18 × 30 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sienna |
| Style | Transitional |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Storage |
Archie Chair
| Dimensions | 28 × 31 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Griffith Park |
| Features | Leather |
Griffith Park Sienna Upholstered Side Chair
Oslo Woven Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 20.38 × 38 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Chestnut |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Loft Brown Wooden Chair
| Weight | 43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 22 × 39.25 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Detail Color | Multicolor |
| Style | Rustic |
| Collection | Loft Brown |
| Features | Fabric |
Aruba Wooden Chair
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.5 × 24.5 × 36 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Detail Color | Beige |
| Style | Rustic Chic |
| Collection | Aruba |
| Features | Fabric |
Chair 5179
| Dimensions | 26 × 19.75 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Canadel |
| Color | Black, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Contemporary |
Loft Brown Wooden bench for bedroom
| Weight | 51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.25 × 15.75 × 19 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Detail Color | Multicolor |
| Style | Rustic |
| Collection | Loft Brown |
| Features | Fabric |
Natural Parota Wooden Chair
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 20 × 35 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Natural Parota |
| Features | Fabric |
Tribeca Dining Chair
Duarte Solid Wood Bench
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.