Modern Cove Drawer Dresser
The Cove Drawer Dresser, with its six drawers set in a Gray Oak finish, features long bar hardware that accentuates each drawer, embodying a straightforward and regal design. This piece combines freshness and modernity with functionality, offering a simple yet sophisticated storage solution that enhances any contemporary space.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Gray Oak finish | Yes |
|---|---|
| 6 Drawers: Removable Gray felt lined jewelry tray in top Left and Right drawers | Yes |
| Tip Kit | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 20 × 72 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Gray Oak |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Modern Desert Dune Chest
Modern Astrid Drawer Nightstand
| Dimensions | 19 × 32 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Oak |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Storage |
Modern Brando King Bed with Panels
| Dimensions | 89 × 163 × 80 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Modern |
| Features | Customizable, Fabric |
Modern Sable Desk
Modern Etagere
Modern Evo Stool
| Dimensions | 19 × 20 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Washed Charcoal |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Modern Riverine Accent Table
Modern Desert Desk
Modern Carter Side Chair
| Dimensions | 25 × 20 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Charcoal |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Modern Slate Pedestal Large
Modern Nomad Credenza
| Dimensions | 19 × 80 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Glacier |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Power |
Parota 7 Drawer Dresser
Serenity Mainstay Six Drawer Dresser
Belmont Six Drawer Dresser
Haines Dresser
| Dimensions | 20 × 63 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sable Brown and Grey Mist |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Logan Square |
| Features | Storage |
Greer Six Drawer Dresser
Artisan & Post Cool Rustic Stone Grey Dresser
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Menton Dresser
Dovetail Dresser Sun Bleach White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Wood |
| Style | Craftsman, Farmhouse |
Caleb Six Drawer Dresser
Tribeca Dresser
Albion Dresser
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.