Modern Desert Eight Drawer Dresser
The Desert Eight Drawer Dresser combines contemporary style with generous storage. Its sleek silhouette and airy Desert finish complement any decor, while eight drawers provide ample space for clothing and accessories.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| 8 Drawers | Yes |
|---|---|
| Removable Black felt-lined jewelry tray in Top drawers | Yes |
| Tip Kit | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 20 × 64 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Desert |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Modern Origami Credenza
| Dimensions | 20 × 84 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Antique Champagne |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Storage |
Modern Brando King Bed
| Dimensions | 89 × 83 × 80 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Modern Atlas Drawer Nightstand
Modern Desert Display Cabinet
Modern Sable Desk
Modern Zella Display Cabinet
Modern Sable Side Table
Modern Orion Mirror
Modern Nomad Nightstand
Foundations Dresser
Dovetail Dresser Sun Bleach White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Wood |
| Style | Craftsman, Farmhouse |
Parota 7 Drawer Dresser
Belmont Six Drawer Dresser
Marshall Six Drawer Dresser
Lowe Dresser
Sundance Nine-Drawer Dresser
Winslow 6-drawer Dresser Smokey Walnut
Warner Six Drawer Dresser
Caleb Six Drawer Dresser
Everette Six Drawer Dresser
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.