Modern Sable Nine Drawer Dresser
The Sable Nine Drawer Dresser offers ample storage with a sophisticated, understated design. Its clean lines and deep Sable finish complement any style, while the nine drawers provide plenty of room for all your essentials.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Solid Oak drawer fronts | Yes |
|---|---|
| 9 Drawers | Yes |
| Removable Black felt-lined jewelry tray in top Left and Right drawers | Yes |
| Tip Kit | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 19 × 72 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sable |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Modern Sable Bed King
| Dimensions | 90 × 82 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sable |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Modern Sable Display Cabinet
Modern Cove Drawer Nightstand
Modern Desert Bed King
| Dimensions | 90 × 82 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Desert |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Modern Aceton Bed King
Modern Bedside Table
Modern Astrid Drawer Nightstand
| Dimensions | 19 × 32 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Oak |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Storage |
Modern Media Credenza
Modern Desert Side Table
Modern Sable Side Table
Cameron Six Drawer Dresser
Warner Six Drawer Dresser
Greer Six Drawer Dresser
Marshall Six Drawer Dresser
Lowe Dresser
Menton Dresser
Foundations Dresser
Serenity Mainstay Six Drawer Dresser
Artisan & Post Cool Rustic Stone Grey Dresser
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.