Bay B4398-06 Small Drawer Nightstand
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 20″W x 17″D x 28.13″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 50.8cm W x 43.18cm D x 71.45cm H |
| Construction & Features | 2 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | weight capacity: 50 lbs for top |
Additional information
Additional information
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 20 × 28.13 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Nutmeg |
| Style | Transitional |
| Collection | Bay Creek B4398 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
King Bed Arched Headboard
Bay Creek Wood King Panel Bed Headboard w/2 Lamps KD
Bay B4398-55B Complete Queen Arched Bed with Storage Rails
| Dimensions | 87 × 66.5 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Nutmeg |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bay Creek B4398 |
| Features | Storage |
Bay Creek Wood Cal.King Panel Bed Storage Rail SU
Bay B4398-69B Complete King Lamp Panel Storage Bed
| Dimensions | 94.5 × 80.25 × 70 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Nutmeg |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Bay Creek B4398 |
| Features | Storage |
Bay Creek Wood King Panel Bed Headboard KD
Bay Creek Wood Queen Panel Bed Storage Footboard SU
Bay B4398-65A Complete King Arched Bed with Regular Rails
Bay B4398-69 Complete King Lamp Panel Bed with Regular Rails
Bay Creek Wood King Panel Bed Storage Rail SU
Bay Creek Wood Queen Panel Bed Headboard w/2 Lamps KD
Bay B4398-75 Complete Cal.King Panel Bed with Storage Rails
| Dimensions | 90 × 83 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Nutmeg |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Bay Creek B4398 |
| Features | Storage |
Michael Alan Showroom
Dorsey Two Drawer Usb-charging Nightstand In Granola
Linea Nightstand
Antique 2 Drawer Nightstand
Michael Alan Showroom
Dovetail Night Stand – 754-227
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 30 × 26 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sun Bleached White |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Michael Alan Showroom
Tribeca Nightstand
Foundations Nightstand
Michael Alan Showroom
Parota Nova 2 Drawer Nightstand
Emery Three Drawer Nightstand
Cameron Three Drawer Nightstand
Foundations Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.