Bay B4398-10 Drawer Chest
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 42″W x 19″D x 54″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 106.68cm W x 48.26cm D x 137.16cm H |
| Construction & Features | 5 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | weight capacity: 150 lbs for top |
Additional information
Additional information
| Weight | 150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 42 × 54 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Nutmeg |
| Style | Transitional |
| Collection | Bay Creek B4398 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bay Creek Wood Queen Panel Bed Headboard w/2 Lamps KD
Bay B4398-64 Complete King Panel Bed with Regular Rails
Bay Creek Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Bay Creek Wood King Panel Bed Headboard KD
Bay Creek Wood King Panel Bed Storage Rail SU
Bay B4398-06 Small Drawer Nightstand
Bay B4398-79 Complete Cal.King Lamp Panel Bed with Regular Rails
Queen Bed Arched Headboard
Bay B4398-69 Complete King Lamp Panel Bed with Regular Rails
Bay B4398-40 Landscape Mirror
Bay B4398-20 Drawer Dresser
Bay B4398-01 Drawer Nightstand
Solaria Door Chest
| Dimensions | 19.5 × 48 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dune |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Customizable, Storage |
Eastman Drawer Chest
Michael Alan Showroom
Serenity Five Drawer Chest
Parkin Drawer Chest
| Dimensions | 19.63 × 48 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern Glam |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Leather |
Milestone Dressing Chest
| Dimensions | 20 × 50 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Durham Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Metal, Storage, Wood |
| Style | Contemporary |
Foundations Tall Drawer Chest
5 Drawer Chest 6441CHT
Winslow 4-drawer Bedroom Chest Smokey Walnut
Michael Alan Showroom
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Ellis Door Chest
Albion Tall Drawer Chest
| Dimensions | 19 × 42 × 49.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Albion |
| Features | Storage |
Modulum Tall Drawer Chest
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.