Bonanza 2-drawer Nightstand – BB27-226
Made in the USA, this night stand with two drawers offers casual style for your bedside. Its design elements with framed drawer fronts, tapered feet, and simple molding create a look that fits within contemporary to transitional space. The base rail is gently curved to add dimension to complete this night stand.
Product Details
| Satin nickel hardware finish | Yes |
|---|---|
| Kenlin Rite-Trak drawer guide system (metal on metal) | Yes |
| Mortise and tenon construction for strength and stability | Yes |
| Made in the USA | Yes |
| Crafted from cherry veneers and poplar solids | Yes |
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 25 × 26.5 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Merlot |
| Style | Transitional |
| Collection | Bonanza |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bonanza Upholstered Storage Bed – Blue in Queen – BB26-551-053-050B-502-555
Bonanza Upholstered Storage Bed – Blue in Queen – BB27-551-053-050B-502-555
Bonanza Studio Mirror – BB27-442
Bonanza 2-drawer Nightstand – BB29-226
Bonanza Upholstered Bed – Blue in Queen – BB26-551-053-855-922
| Dimensions | 87 × 63.5 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Twin Upholstered Bed 3/3 – Blue in Queen – BB28-331-033-833-900
| Dimensions | 81 × 41.5 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cherry |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Twin Upholstered Storage Bed 3/3 – Blue in Twin – BB29-331-033-033B-302-333
Bonanza 2-drawer Nightstand – BB28-226
Bonanza Full, Queen, & King Mansion Storage Bed – White Finish in King – BB29-668-066B-502-666
| Dimensions | 88 × 83 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | White |
| Detail Color | White |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Bonanza |
| Features | Storage |
Bonanza Landscape Mirror – BB28-446
Bonanza Upholstered Bed – Blue in Queen – BB27-551-053-855-922
| Dimensions | 87 × 63.5 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Merlot |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bonanza |
| Features | Fabric |
Bonanza Upholstered Storage Bed – Linen in Queen – BB27-551-051-050B-502-555
Balam 2 Drawer, Nightstand
Tribeca Nightstand
Menton Nightstand
Arlyn Nightstand
Natural Stone Deep Brown/Sand Drift Nightstand
Cameron Three Drawer Nightstand
Parota 2 Drawer Nightstand
Tribeca Nightstand
Parota Nova 2 Drawer Nightstand
Linea Nightstand
Greer Three Drawer Nightstand
Foundations Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.