Lyon B5688-01 Drawer Nightstand
Description
Description
Other
| 1 hidden felt lined top drawer | Yes |
|---|---|
| 2 drawers with appearance of 3 drawers | Yes |
| tinted drawers w/french dovetail in front & english in back | Yes |
| side mount ball bearing guides | Yes |
| sealed case piece | Yes |
| wire management | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 88.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 28 × 29 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Cognac and Dinara Oat Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Lyon B5688 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5688-01
Category: Nightstands
Tags: Cognac and Dinara Oat Fabric, Gray, Magnussen Home, Nightstands
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Cal.King Panel Bed Rails
Lyon B5688-20 Drawer Dresser
Lyon B5688-2040 Drawer Dresser with Landscape Mirror
King Panel Bed Headboard
Lyon B5688-40 Landscape Mirror
Queen Panel Bed Footboard
King Panel Bed Footboard
Queen Panel Bed Headboard
Queen/King Panel Bed Rails
Lyon B5688-10 Drawer Chest
Balam 2 Drawer, Nightstand
Arlyn Nightstand
Michael Alan Showroom
Parota 2 Drawer Nightstand
Linea Nightstand
Michael Alan Showroom
Dorsey One Drawer USB-charging Nightstand in Granola
Foundations Nightstand
Michael Alan Showroom
Dovetail Night Stand – 754-227
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 30 × 26 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sun Bleached White |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Michael Alan Showroom
Serenity Balboa Two Drawer Nightstand
Greer Three Drawer Nightstand
Michael Alan Showroom
Tribeca Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.