Somerset B5684-01 Drawer Nightstand
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 28″W x 17″D x 28.63″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 71.12cm W x 43.18cm D x 72.72cm H |
| Construction & Features | 2 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | levelers at front feet |
| Construction & Features | USB charger and type C |
Additional information
Additional information
| Weight | 55.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 28 × 28.63 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Butternut, Omari Natural Performance Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Somerset B5684 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5684-01
Category: Nightstands
Tags: Brown, Butternut, Omari Natural Performance Fabric, Magnussen Home, Nightstands
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Somerset Wood Queen Panel Bed Upholstered Headboard KD
Somerset Wood King Panel Bed Footboard SU
Somerset Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Somerset B5684-55 Complete Queen Panel Bed w/Upholstered Headboard
Somerset B5684-74 Complete Cal.King Panel Bed
Somerset Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Somerset B5684-40 Landscape Mirror
Somerset Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Somerset B5684-65 Complete King Panel Bed w/Upholstered Headboard
Somerset Wood King Panel Bed Headboard KD
Somerset B5684-75 Complete Cal.King Panel Bed w/Upholstered Headboard
Somerset Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Antique 2 Drawer Nightstand
Slade One Drawer Nightstand
Emery Three Drawer Nightstand
Michael Alan Showroom
Dorsey One Drawer USB-charging Nightstand in Granola
Warner Three Drawer Nightstand
Greer Three Drawer Nightstand
Michael Alan Showroom
Parota 2 Drawer Nightstand
Michael Alan Showroom
Serenity Balboa Two Drawer Nightstand
Michael Alan Showroom
Dovetail Night Stand – 754-227
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 30 × 26 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sun Bleached White |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Cameron Three Drawer Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.