Sugar B5832-01 Drawer Nightstand
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 28″W x 17″D x 28″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 71.12cm W x 43.18cm D x 71.12cm H |
| Construction & Features | 2 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | wire management |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | USB charger and type C |
Additional information
Additional information
| Weight | 59.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 28 × 28 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Spiced Rum |
| Style | Traditional |
| Collection | Sugar Mill B5832 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Sugar Mill Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Sugar B5832-45 Shaped Mirror
Sugar Mill Wood King Panel Bed Footboard SU
Sugar B5832-64 Complete King Panel Bed
Sugar Mill Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Sugar B5832-20 Drawer Dresser
Sugar B5832-07 Bachelor Chest
Sugar Mill Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Sugar Mill Wood King Panel Bed Headboard KD
Sugar B5832-10 Drawer Chest
Sugar B5832-54 Complete Queen Panel Bed
Michael Alan Showroom
Parota 2 Drawer Nightstand
Greer Three Drawer Nightstand
Modern Wilshire Nightstand
Antique 2 Drawer Nightstand
Michael Alan Showroom
Tribeca Nightstand
Foundations Nightstand
Cameron Three Drawer Nightstand
Slade One Drawer Nightstand
Michael Alan Showroom
Dorsey Two Drawer Usb-charging Nightstand In Granola
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.