Bengal Manor Island
The Bengal Manor Island by Crestview Collection is more than just a statement pieceāit’s a hub for gathering, hosting, and everyday living. Crafted from natural mango wood with a beautifully weathered finish and sleek black granite countertop, the piece f
Product Details
| Collection | Bengal Manor |
|---|---|
| Color | Brown |
| Material | Granite & Mango Wood |
| Primary Finish | Stained |
| Style | Rustic |
| Upc Number | 883581128437 |
| Weight | 167.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46.5 × 23.5 × 36.5 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Bengal Manor |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Laurelwood Sideboard
Ishana Tall Cabinet
Thompson Sideboard
Bengal Manor 3 Ring Cabinet
Devonshire Sideboard
Coleman Accent Table
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 14 × 27 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Bengal Manor |
| Features | Power |
Chantico Cabinet
Dunwell Accent Table
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 14 × 27 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Bengal Manor |
| Features | Power |
Wyndham Cocktail Table
Bengal Manor Apollo Cabinet
Bengal Manor Bar Stool
Cabalerro Wave Sideboard
| Weight | 199.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 18 × 42 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Contemporary & Transitional |
| Collection | Bengal Manor |
| Features | Storage |
Perrine Wood Bar Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 41 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Dalia PUB TABLES 50507-38/24+90246
| Dimensions | 36 × 36 × 37.625 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | 24 Magnetite |
| Style | Glam |
| Collection | Dalia |
| Features | Leather |
Marquez Bar
Novus Lodge 2 Drawer Bar
Asterisk PUB TABLES 50548-36/69+90246
Martina Bar Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 49 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Martina |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.