Sedona Wood Stool 2 Per Carton
Our Sedona Collection artfully blends natural elements with modern aesthetics, showcasing the organic beauty of wood through its live edges. The pieces in this collection boast unique proportions and are supported by elegantly tapered legs, offering a touch of MCM flair. With Sedona, you can enjoy the harmonious fusion of rustic and modern design in your home.
| Weight | 17.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Sedona |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Sedona Live Edge Counter Bench
Stone 30″ Stool in Two Tone
| Dimensions | 18.25 × 18.25 × 34.5 in |
|---|---|
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Grey |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse |
Monroe Barstool
| Dimensions | 21 × 18.75 × 46 in |
|---|---|
| Brand | Elite Modern |
| Color | White |
| Features | Customizable, Leather, Metal |
| Style | Modern |
Brock STOOLS 41435-26/24BP
| Dimensions | 20.625 × 17.25 × 37.375 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | BP Pixel |
| Style | Modern |
| Collection | Brock |
| Features | Swivel |
Loft Brown Bar Stool
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Polyester, Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Darlene STOOLS 40573-30/25DB
Escape Dining Swivel Bar Stool With Auto Return
Pueblo 24″ Wooden Stool
SNF 8175 Barstools
| Dimensions | 23 × 24 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Canadel |
| Collection | Canadel |
| Features | XT |
| Style | Modern |
| Customizable | Customizable |
Leah Bar Stool
| Dimensions | 24 × 20.5 × 45 in |
|---|---|
| Brand | Hekman |
| Color | Brown, Cream |
| Features | Customizable, Fabric, Uplholstered, Wood |
| Style | Traditional |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.