Asbury Park X Back Chair
Description
Description
The Asbury Park collection boasts a timeless silhouette with sleek lines and a two-toned finish, and is offered in both dining and counter height options.
Additional information
Additional information
| Weight | 275 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 18 × 37 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | AP Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Asbury Park |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Asbury Park X Back Counter Stool
Asbury Park Counter Dining 4 Pack
Asbury Park Dining 4 Pack
Asbury Park Counter Dining 4 Pack
Asbury Park Backless Saddle Counter Stool
Asbury Park X Back Chair
Asbury Park X Back Counter Stool
Asbury Park X Back Counter Stool
Asbury Park X Back Chair
Asbury Park Dining 4 Pack
Asbury Park Counter Drop Leaf Table
| Weight | 106 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 42 × 36 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | AP Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Asbury Park |
| Features | Storage |
Asbury Park Counter Dining 4 Pack
Michael Alan Showroom
Parota Wooden Chair
Chair 5177
| Dimensions | 26.5 × 25 × 37.25 in |
|---|---|
| Brand | Canadel |
| Color | Black, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Contemporary |
Loft Brown Wooden bench for bedroom
| Weight | 51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.25 × 15.75 × 19 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Detail Color | Multicolor |
| Style | Rustic |
| Collection | Loft Brown |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Modern Bench
| Dimensions | 18 × 56 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brass, Cream, Tan |
| Features | Fabric, Metal, Upholstered |
| Style | Modern |
Chair 5179
| Dimensions | 26 × 19.75 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Canadel |
| Color | Black, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Contemporary |
Michael Alan Showroom
Circa Dining Chair
| Dimensions | 21 × 22.5 × 29.75 in |
|---|---|
| Brand | Elite Modern |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Modern |
Loft Brown Wooden Chair
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 22 × 39.25 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Gray |
| Style | Rustic |
| Collection | Loft Brown |
| Features | Fabric |
Loft Brown Wooden Chair
| Weight | 43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 22 × 39.25 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Detail Color | Multicolor |
| Style | Rustic |
| Collection | Loft Brown |
| Features | Fabric |
MichaelAlan
Oslo Woven Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 20.38 × 38 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Chestnut |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.