Harlow D5491-13 Four Door Buffet
Description
Description
Other
| 4 wood framed glass doors | Yes |
|---|---|
| 1 adj. wood shelf behind 2 left doors | Yes |
| 1 felt lined drawer behind 2 right doors | Yes |
| tinted drawer w/french dovetail in front & english in back | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 147.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 36 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Weathered Bisque and Antique Bronze and 9287-1 Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Harlow D5491 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5491-13
Category: Dining Storage
Tags: Cream, Dining Storage, Magnussen Home, Weathered Bisque and Antique Bronze and 9287-1 Fabric
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Harlow D5491-78 Dining Bench w/Upholstered Seat & Back
Round Dining Table Top + Post
Harlow D5491-14 Buffet
Harlow D5491-14H Buffet with Hutch
Harlow D5491-22 Round Dining Table
Round Dining Table Base
Harlow D5491-73 Dining Arm Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Rectangular Dining Table Top + Stretchers
Harlow D5491-20 Rectangular Dining Table
Rectangular Dining Table Base
Foundations Buffet
Astrid Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Astrid |
| Features | Storage |
Adrienne Four Door Cabinet
Escape Dining 72″ Buffet Server With Stone Top
Foundations Buffet
| Dimensions | 20 × 58 × 32.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Shale, Linen and Brushed Stainless Steel |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Foundations |
| Features | Storage |
Jarvis Server
Denver Solid Wood 4dr Cabinet – Distressed Gray/antique White
Bates Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 69 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Rustic |
| Collection | Adrienne |
| Features | Storage |
Perrine White Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Toronto 4 Door Sideboard
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.