Harlow D5491-22 Round Dining Table
Description
Description
Other
| wood top | Yes |
|---|---|
| metal legs | Yes |
| levelers | Yes |
| weight capacity: 200 lbs for top | Yes |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 48 × 48 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Weathered Bisque and Antique Bronze and 9287-1 Fabric |
| Style | Industrial |
| Collection | Harlow D5491 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5491-22
Category: Dining Tables
Tags: Cream, Dining Tables, Magnussen Home, Weathered Bisque and Antique Bronze and 9287-1 Fabric
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Round Dining Table Top + Post
Harlow D5491-13 Four Door Buffet
Rectangular Dining Table Base
Harlow D5491-20 Rectangular Dining Table
Harlow D5491-14 Buffet
Harlow D5491-78 Dining Bench w/Upholstered Seat & Back
Rectangular Dining Table Top + Stretchers
Harlow D5491-73 Dining Arm Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Round Dining Table Base
Harlow D5491-14H Buffet with Hutch
Taos Dining Table
Natural Parota Round Table top
Natural Parota Round Table base
Santa Barbara 80 Oval Dining Table
| Dimensions | 46 × 70 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Marquez Dining Table
Michael Alan Showroom
Rhett 96″ Dining Table
Gavin Dining Table
Oslo Counter Table
| Dimensions | 7694 × 38 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Draper Dining Table
Dovetail Dining 100 Inch Gathering Dining Table
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Mission |
| Features | Wood |
Dovetail Dining 100 inch Gathering Dining Table
| Dimensions | 30 × 100 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.