Koloa Server
Description
Description
The Koloa Collection is constructed from Solid Mango Wood and Select Hardwoods. Offered in a rich Honey Finish this classic collection can be a great addition to any Dining Room!
Product Details
| Rich Honey Finish | Yes |
|---|---|
| Solid Mango & Select Hardwood | Yes |
| Two doors, 3 drawers | Yes |
| Construction | Solid Mango & Select Hardwood |
| Product Dimensions | 60″W x 18″D x 36″H |
| Weight | 154 Lbs. |
| Cube | 27.23 |
| Style | Transitional |
| Warranty | Limited 1 Year |
| Finish | Honey |
| Collection | Koloa |
| Product Cube | 27.23 |
| Carton Weight | 154 |
| Product Weight | 127.6 |
| Color Code | HON |
| Color Name | Honey |
| Carton Dimensions | 63.5W” x 21.25″D x 34.88″H |
Additional information
Additional information
| Weight | 154 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 36 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Honey |
| Style | Transitional |
| Collection | Koloa |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
KO-CA-6036-HON-C
Category: Dining Storage
Tags: Brown, Dining Storage, Honey, Intercon Furniture
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Koloa Barstool
Koloa Drop Leaf Table
Koloa Gathering Table
Koloa Leg Table
Koloa Ladder Chair
Walsh Four Door Cabinet
Escape Dining 72″ Buffet Server With Stone Top
Townsend Sideboard
Michael Alan Showroom
Sunset D5783-14 Buffet
Finnley Four-Door Sideboard
Lansing Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 40 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Lansing |
| Features | Storage |
Perrine Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Napa Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 72 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Rustic |
| Collection | Napa |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.