Plum D5768-12 Sideboard
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 68″W x 18″D x 36″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 172.72cm W x 45.72cm D x 91.44cm H |
| Construction & Features | marble top |
| Construction & Features | 2 felt lined top drawers |
| Construction & Features | 4 wood doors |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | support leg w/ levelers |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 18 × 68 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Sierra Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Plum Creek – LT. Brown D5768 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5768-12
Category: Dining Storage
Tags: Brown, Dining Storage, Magnussen Home, Sierra Brown, Elite Dove Fabric
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Plum D5768-08 Display Cabinet
Plum D5768-20 Rectangular Dining Table
Plum D5768-63 Dining Side Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Plum D5768-21 Trestle Dining Table
Plum D5768-68 Bench w/Upholstered Seat
Plum D5768-62 Dining Side Chair w/Upholstered Seat (2/ctn)
Napa Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 72 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Rustic |
| Collection | Napa |
| Features | Storage |
Astrid Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Astrid |
| Features | Storage |
Jarvis Server
Finnley Four-Door Sideboard
Townsend Sideboard
Foundations Buffet
Walsh Four Door Cabinet
Perrine White Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Bates Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 69 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Rustic |
| Collection | Adrienne |
| Features | Storage |
Foundations Buffet
| Dimensions | 20 × 58 × 32.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Shale, Linen and Brushed Stainless Steel |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Foundations |
| Features | Storage |
Escape Dining 72″ Buffet Server With Stone Top
Denver Solid Wood 4dr Cabinet – Distressed Gray/antique White
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.