Rutherford Sideboard
The Crestview Collection Hawthorne Estate 4-door Breakfront Sideboard in a dark-brown finish is well placed in any home decor setting. The sideboard features detailed glass-panel doors over four cabinets with split-level shelving. This traditional style c
Product Details
| Collection | Hawthorne Estate |
|---|---|
| Color | Brown |
| Material | Glass & Wood |
| Primary Finish | Stained |
| Style | Traditional |
| Upc Number | 883581122213 |
| Weight | 99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 15 × 35 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Rutherford |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Rutherford Curio Cabinet
Rutherford
Keir Four Door Cabinet
Caspar Iron Four Door Cabinet
Lumina Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Lumina |
| Features | Storage |
Bates Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 69 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Rustic |
| Collection | Adrienne |
| Features | Storage |
Lennox Four-Door Sideboard
Napa Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 72 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Rustic |
| Collection | Napa |
| Features | Storage |
Lansing Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 40 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Lansing |
| Features | Storage |
Foundations Buffet
| Dimensions | 20 × 58 × 32.25 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Shale, Linen and Brushed Stainless Steel |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Foundations |
| Features | Storage |
Kali Iron Four Door Cabinet
Sunset D5783-14 Buffet
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.