Dining Room
Description
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solid and Oak veneer | Yes |
|---|---|
| Each outside door encloses two adjustable shelves | Yes |
| Center pair of doors enclose two adjustable shelves | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 64.00″W X 18.00″D X 36.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 189.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 64 × 36 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Casual Taupe |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Pasadena |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Oslo Pantry Cabinet
Jarvis Server
Michael Alan Showroom
Sunset D5783-14 Buffet
Escape Dining 72″ Buffet Server With Stone Top
Albion Sideboard
Michael Alan Showroom
Eden Server
| Weight | 172 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 36.25 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dune |
| Style | Rustic |
| Collection | Eden |
| Features | Storage |
Denver Solid Wood 4dr Cabinet – Distressed Gray/antique White
Walsh Four Door Cabinet
Bates Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 69 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Rustic |
| Collection | Adrienne |
| Features | Storage |
Perrine Brown Oak Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.