Canova Gray Marble Table Top
Gray marble table top from the Canova table collection. This 52-inch round top features a seamless marble veneer top for a stunning table presentation for the dining room. Pair with the Canova Trestle Table Base and let the conversation and meals flow.
Product Details
| Constructed of gray marble veneer with engineered wood base | Yes |
|---|---|
| Neutral gray marble blends with any decor | Yes |
| Transitional style | Yes |
| Dimensions | 52 × 52 in |
|---|---|
| Brand | Steve Silver |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Canova |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.