Altamonte High-low Square Dining Table
The Altamonte Collection flawlessly incorporates dining features into a pristine, contemporary design constructed from acacia wood and veneer. Adorned with striking silver hardware and a variety of finishes, this collection introduces a whole new level of sophistication to your dining area.
| Weight | 183.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 60 × 60 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Brushed Grey |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Altamonte Media Wall
| Weight | 302 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 114 × 75 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Brushed Grey |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Altamonte Ladderback Chair (2/ctn)
Altamonte Ladderback Chair (2/ctn)
Altamonte Server
Altamonte Glass Dining Table
Altamonte Glass Counter Table
Altamonte 22″ Pier
| Weight | 113.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 22 × 72 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Brushed Grey |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Altamonte Ladderback Counter Stool (2/ctn)
Altamonte Glass Dining Table
Altamonte Glass Counter Table
Altamonte Server
Altamonte Media Wall
| Weight | 302 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 114 × 75 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Brushed Walnut |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Marquez Rectangular Counter Height Table
Troy Oak 89″ Dining Table
| Dimensions | 40 × 89 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Oslo Dining Table
| Weight | 156 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 92 × 42 × 30 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Chestnut |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Dovetail Dining 100 inch Gathering Dining Table
| Dimensions | 30 × 100 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Sahara Round Dining Table
| Dimensions | 59 × 59 × 30.5 in |
|---|---|
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Oslo Counter Table
| Weight | 199 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 94 × 38 × 36 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | WCT |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Symmetry Silver Dining Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 78 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Symmetry |
| Features | Power |
Marquez Dining Table
Sunset D5783-42 Counter Table
Bradley 60″ Round Dining Table
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
|---|---|
| Brand | |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern, Rustic |
Horizons Dining Table
Rhett 96″ Dining Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.