Fairview Counter Table
Make a statement with the Fairview Dining Collection. The tables are stunning with their open work scrolling detail and chevron table top design, guaranteed to turn heads. The seats are equally impressive, featuring elegant linen-blend upholstery and intricate nail-head trim. This collection combines bold design elements with practical features, making it a perfect choice for any dining room in need of a sophisticated upgrade.
| Weight | 152.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 42 × 78 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Ash |
| Style | Transitional |
| Collection | Fairview |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Fairview Server
Fairview Upholstered Chair
Fairview Bench
Fairview Counter Table
Fairview 4pc Sofa Console
Fairview Upholstered Counter Stool (2/ctn)
Fairview Server
Fairview Console Table
Fairview Oak 32″ Fireplace
| Weight | 75.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 32 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Fairview |
| Features | Customizable |
Fairview Coffee Table
Fairview Console Table
Fairview Counter Bench
Oslo Counter Table
| Dimensions | 7694 × 38 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Santa Barbara 80 Oval Dining Table
| Dimensions | 46 × 70 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Troy Oak 89″ Dining Table
| Dimensions | 40 × 89 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Dovetail Dining 100 Inch Gathering Dining Table
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Mission |
| Features | Wood |
Taos Dining Table
Sunset D5783-42 Counter Table
Gavin Dining Table
Sahara Rectangular Table
| Weight | 196 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.25 × 86.5 × 33 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Rustic |
Draper Dining Table
Natural Parota Round Table base
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.