Rowan 54″ Round Marble Pedestal Dining Table
Our Urban Archive Collection features clean lines, splashes of color, and a fresh style that is sure to impress. This mix-and-match dining collection seamlessly blends the beauty of Indian Acacia, Mango, marble, and Walnut veneer tables with a range of upholstered chairs, offering a perfect combination of comfort and style. With its playful yet sophisticated design, this collection promises to inject fun and vibrancy into any dining room.
| Weight | 271 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 54 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Gunmetal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Rowan |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Rowan 42″ Round Marble Pedestal Dining Table
Rowan 42″ Round Marble Pedestal Dining Table
Rowan 54″ Round Marble Pedestal Dining Table
Horizons Dining Table
Gavin Dining Table
8681 Natural Parota Dining Table
| Weight | 148 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 78.75 × 30.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Rustic |
Marquez Rectangular Counter Height Table
Symmetry Dining Table
Santa Barbara 80 Oval Dining Table
| Dimensions | 46 × 70 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Sahara Rectangular Table
| Weight | 196 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.25 × 86.5 × 33 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Rustic |
Sahara Round Dining Table
| Dimensions | 59 × 59 × 30.5 in |
|---|---|
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Natural Parota Round Table top
Aruba Table IFD7331TBL
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.