Raramuri Table Base
Description
Description
Product Details
| Shape | Rectangular |
|---|---|
| Group Color | Black |
| Material | Mango |
| Finish | Translucent multi-step stained dark finish |
Additional information
Additional information
| Weight | 26.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 65 × 26.5 × 28.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Raramuri |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
IFD4851TBLBA
Category: Dining Tables
Tags: Black, Dining Tables, International Furniture Direct
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Raramuri Cocktail Table
Raramuri Chairside Table
Raramuri Cocktail Table DeLux
Raramuri Table Top
Raramuri End Table
Raramuri Sofa Table
Dovetail Dining 100 inch Gathering Dining Table
| Dimensions | 30 × 100 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Michael Alan Showroom
Troy Oak 89″ Dining Table
| Dimensions | 40 × 89 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Michael Alan Showroom
Sunset D5783-21 Trestle Dining Table
Aruba Table IFD7331TBL
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Taos Dining Table
Oslo Counter Table
| Weight | 199 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 94 × 38 × 36 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | WCT |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
MichaelAlan
Oslo Dining Table
| Weight | 156 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 92 × 42 × 30 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Chestnut |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Natural Parota Round Table base
MichaelAlan
Marquez Rectangular Counter Height Table
Michael Alan Showroom
Sahara Rectangular Table
| Weight | 196 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.25 × 86.5 × 33 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Rustic |
Horizons Dining Table
Marquez Dining Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.