Raramuri Chairside Table
The Raramuri occasional table set is a high-quality addition to any living room, crafted from sustainable mango wood. Each table features a unique natural live-edge top. This occasional table set highlights the natural beauty and tonal variations of mango wood. The metal base offers a stable and long-lasting foundation, making these tables ideal for everyday use.
Product Details
| Shape | Rectangular |
|---|---|
| Group Color | Black |
| Material | Mango |
| Other Material | Metal |
| Finish | Translucent multi-step stained dark finish |
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.75 × 17.75 × 23.75 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Black |
| Style | Relaxed Modern |
| Collection | Raramuri |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Raramuri Cocktail Table DeLux
Raramuri End Table
Raramuri Table Base
Raramuri Sofa Table
Raramuri Cocktail Table
Raramuri Table Top
Gibson Accent Table
Moro 1 Drawer Chairside Table
High-low Scatter Table
Silas Accent Table
Clyde Arm Table
Calavaras Side Table
Albion Side Table
Lanita Side Table
Perrine Wood Chairside Table
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 17 × 23 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Perrine White Accent Table
Claude Accent Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.