Botero Console Cabinet
Handcrafted from mindi solids and veneer in a walnut finish, this console cabinet is a beautifully simple yet striking piece that will effortlessly elevate any space. The sliding doors open to reveal ample storage, combining style and functionality.
Features
| Storage | Yes |
|---|
| Weight | 194 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 86 × 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Botero |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Fynn Light Oak Display Cabinet
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 45 × 89 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Modern, Traditional |
| Collection | Fynn |
| Features | Storage |
Parota 60 Inch TV Stand
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary, Rustic |
Fynn Blonde Display Cabinet
Barcelona Entertainment Credenza
| Dimensions | 18.75 × 72 × 33.88 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern Glam |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Albion Entertainment Credenza
| Dimensions | 19.25 × 80.5 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Albion |
| Features | Power |
Prado Entertainment Credenza
Monolith Entertainment Credenza
Commerce & Market Open Space Entertainment Console
Flora Entertainment Credenza
Sereno Entertainment Credenza
Solaria Entertainment Credenza
Menton Entertainment Credenza
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.