Davie Media Console
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Constructed of select hardwood solids and Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Grand scaled post with end grain detail in the top gives the cases a sturdy appearance | Yes |
| Custom designed oversized bar pull in modern black finish | Yes |
| The Pale Oak wood finish enhances the natural beauty of the pin knotty Oak veneer | Yes |
| Three open electronic storage areas with wire management cutouts | Yes |
| Four doors | Yes |
| Each pair of doors encloses an adjustable shelf | Yes |
| Dimensions | 74.00″W X 18.00″D X 28.00″H |
| Weight | 165.35 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 165.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 74 × 28 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Pale Oak |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Davie |
| Features | Storage |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
91040
Category: Entertainment Stands
Tags: Brown, Entertainment Stands, Pale Oak, Riverside Furniture, Storage
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
4/6-5/0 Uph Headboard
Davie Queen Panel Bed
Davie Mirror
Davie Server
Davie King Panel Bed
Davie Display Cabinet
5/0-6/6 Siderails
6/6 Footboard
Davie 54″ Round Table
5/0 Footboard
Menton Entertainment Credenza
Rune Entertainment Credenza
Fynn Display Cabinet
Arcadia Entertainment Credenza
Tribeca Entertainment Credenza
| Dimensions | 20.5 × 80.38 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Tadon and Barlow |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tribeca |
| Features | Storage |
Albion Entertainment Credenza
| Dimensions | 19.25 × 80.5 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Albion |
| Features | Power |
Barcelona Entertainment Credenza
| Dimensions | 18.75 × 72 × 33.88 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern Glam |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Living Room 4 Doors Console IFD4221CNS
Monolith Entertainment Credenza
Flora Entertainment Credenza
Lunula Entertainment Credenza
| Dimensions | 21.38 × 86 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Flaxen |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.