Davie Display Cabinet
Description
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods and Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Custom designed oversized bar pull in modern black finish | Yes |
| Grand scaled post with end grain detail in the top gives the cases a sturdy appearance | Yes |
| Three wood framed glass adjustable shelves | Yes |
| An accent light with touch switch is located in top panel | Yes |
| Dimensions | 42.00″W X 18.00″D X 74.00″H |
| Weight | 229.28 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 229.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 74 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Pale Oak |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Davie |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
91054
Category: Entertainment Stands
Tags: Brown, Entertainment Stands, Pale Oak, Riverside Furniture
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Davie Chair Side Table
6/6 Footboard
Davie End Table
Davie Server
6/0-6/6 Panel Headboard
Davie Gathering Table
Dining Room
| Weight | 35.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 19 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Pale Oak |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Davie |
| Features | Fabric |
5/0 Footboard
Davie Mirror
Davie King Panel Bed
Entertainment
Sereno Entertainment Credenza
Michael Alan Showroom
Commerce & Market Open Space Entertainment Console
4 Drawer TV Stand IFD9921STN
Parota 60 Inch TV Stand
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary, Rustic |
Tempo Entertainment Credenza
Lunula Entertainment Credenza
| Dimensions | 21.38 × 86 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Flaxen |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Fynn Blonde Display Cabinet
Cornelia Entertainment Credenza
Living Room 4 Doors Console IFD4221CNS
Solaria Entertainment Credenza
Cosala 4 Doors & Shelves 93″ TV Stand w/ Dark Brown Finish
Penrose Entertainment Credenza
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.