Melange, 5560-55 Home Entertainment Door Entertainment Console
A sleek form is complemented by a soft and soothing whitewash wood finish, accented by a gray metal base and textured oval hardware on the Door Entertainment Console. Crafted of Mango Solids and iron, there’s one shelf behind each pair of doors and two open storage areas. Accommodates an 80-inch flat screen TV.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Four doorsOne shelf behind each pair of doorsTwo open storage areasMetal baseFinish: White wash wood finish with metal baseDistressed Finished: Sandblasting | Yes |
|---|---|
| Finish | White wash wood finish with metal base |
| Country Of Manufacturer | IND |
| Number Of Shelves | 3 |
| Assembly Required | No |
| Assembly Type | None |
| Weight | 222 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 86 × 30 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | 5560-55, Melange |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
68in Entertainment Console
69in Entertainment Console
Antibes Entertainment Credenza
Commerce & Market Open Space Entertainment Console
Fynn Blonde Display Cabinet
Arcadia Entertainment Credenza
4 Drawer TV Stand IFD9921STN
Foundations Entertainment Credenza
Flora Entertainment Credenza
Lunula Entertainment Credenza
| Dimensions | 21.38 × 86 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Flaxen |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Monolith Entertainment Credenza
Alvarez Entertainment Credenza
Linea Entertainment Credenza
Solaria Entertainment Credenza
| Dimensions | 18 × 83.88 × 27.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dune |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.