Plymouth Gray Entertainment Base
Add cottage-inspired charm to the spaces where you watch your favorite shows with the Plymouth entertainment base. Featuring four drawers with premium ball-bearing glides and three open compartments with cable access, this spacious entertainment base provides ample room for storing electronics, media and gaming accessories. A planked top creates the ideal surface for your TV, while two built-in electrical outlets and USB ports add convenience for keeping devices powered. With a weathered graywash finish, antique gunmetal pulls and turned bun feet, this base brings a warm vintage look to living spaces and family rooms.
Features
| Power | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Features | Drawer(s), Charging Ports Included, and Cable Access |
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Media Consoles and Entertainment Bases |
| Carton Volume | 28.927 |
| Carton Weight | 181.000 lb |
| Product Weight | 181 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Weight | 181 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 67 × 31 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Plymouth |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Plymouth Gray Square Coffee Table
Plymouth Gray End Table
Plymouth Gray Chairside Table
Plymouth Gray End Table
Plymouth Gray Rectangular Coffee Table
Sereno Entertainment Credenza
Menton Entertainment Credenza
Prado Entertainment Credenza
Parota 60 Inch TV Stand
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary, Rustic |
Foundations Entertainment Credenza
Lunula Entertainment Credenza
| Dimensions | 21.38 × 86 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Flaxen |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Tribeca Entertainment Credenza
| Dimensions | 20.5 × 80.38 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Tadon and Barlow |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tribeca |
| Features | Storage |
Cosala 4 Doors & Shelves 93″ TV Stand w/ Dark Brown Finish
Linea Entertainment Credenza
Fynn Light Oak Display Cabinet
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 45 × 89 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Modern, Traditional |
| Collection | Fynn |
| Features | Storage |
Tempo Entertainment Credenza
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.