Shoreham – Effortless White 76″ Tv Console
This 76-inch console is a stylish and functional piece of furniture that combines storage, and display. The white finish over Birch veneers creates a beautiful and timeless look. The Burnished Nickel hardware add a touch of sophistication and class. The back panels can be reversed for two unique looks, making this console a versatile addition to any home décor. The English dovetail drawer construction ensures durability, making this console a long-lasting and practical piece of furniture that is perfect for any room in your home.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Versatile freestyle library collection combines storage, display and worksurfaces | Yes |
|---|---|
| Gorgeous Effortless White finish over Birch veneers is contrasted with a Medium Roast finish and accented by Burnished Nickel hardware | Yes |
| Back panels can be reversed for two unique looks | Yes |
| Easygoing, transitional character complements any home décor | Yes |
| English dovetail drawer construction for durability | Yes |
| Each piece of Parker House furniture is unique and features slightly different colorations. Finish colors vary depending on the screen used for viewing. The best way to ensure your furniture matches your expectations is to see it in person. | Yes |
| Dimensions | 18 × 76 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | White |
| Detail Color | Effortless White |
| Style | Transitional |
| Collection | Shoreham |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Shoreham – Effortless White Functional File
Shoreham – Effortless White 76″ Tv Console With Hutch
Shoreham – Effortless White 24″ Bookcase
Formosa Entertainment Credenza
| Dimensions | 20 × 76 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Flaxen and Graphite |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Solaria Entertainment Credenza
| Dimensions | 18 × 83.88 × 27.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dune |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Storage |
Eastman Entertainment Credenza
Linea Entertainment Credenza
Alvarez Entertainment Credenza
Rune Entertainment Credenza
Commerce & Market Open Space Entertainment Console
Parota 60 Inch TV Stand
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary, Rustic |
Lunula Entertainment Credenza
| Dimensions | 21.38 × 86 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Flaxen |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Kintore Entertainment Credenza
Tribeca Entertainment Credenza
| Dimensions | 20.5 × 80.38 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Tadon and Barlow |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tribeca |
| Features | Storage |
Living Room 4 Doors Console IFD4221CNS
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.