Waterfall Large Entertainment Base
Add effortless style and architectural appeal to your living room with the Waterfall large entertainment console. This striking piece features a timeless silhouette defined by clean lines and simple geometric shapes. Meticulously crafted from poplar and rubberwood solids, oak veneers, and a deep ebony finish, this piece is built to be everlasting. The spacious 92” inch top, four storage cabinets with drawers provide ample space for all your entertainment essentials. The graceful namesake waterfall edges give this large entertainment console true elegance.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 30.667 |
| Carton Weight | 290.000 lb |
| Product Weight | 239.4 lb |
| Carton Volume | 39.484 |
| Weight | 239.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 92 × 32 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Waterfall King Panel Bed
Waterfall Entertainment Base
Linea Entertainment Credenza
Penrose Entertainment Credenza
Menton Entertainment Credenza
4 Drawer TV Stand IFD9921STN
Parota 60 Inch TV Stand
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary, Rustic |
Living Room 4 Doors Console IFD4221CNS
Lunula Entertainment Credenza
| Dimensions | 21.38 × 86 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Flaxen |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Sereno Entertainment Credenza
Albion Entertainment Credenza
| Dimensions | 19.25 × 80.5 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Albion |
| Features | Power |
Fynn Blonde Display Cabinet
Antibes Entertainment Credenza
Fynn Display Cabinet
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.