Waterfall Black Buffet
The perfect centerpiece for your transitional space, this gorgeous buffet piece packs all the style and storage you need. The deep ebony finish fits seamlessly with the rich brown base accents for an on-trend color combination. With three gorgeously receded glass front cabinets, adjustable shelves, and ample wine shelves, this piece delivers on style and storage. The decadent gleaming copper hardware brings an antique touch, making this buffet the showstopper in any space.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Features | Drawer(s) and Cable Access |
| Style | Transitional |
| Type | Buffets |
| Carton Volume | 32.229 |
| Carton Weight | 114.000 lb |
| Product Weight | 114 lb |
| Weight | 114 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 65 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Waterfall King Panel Bed
Waterfall Black Queen Upholstered Bed
| Weight | 166 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 94 × 65 × 50 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Waterfall |
| Features | Fabric |
Astrid Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Astrid |
| Features | Storage |
Horizons Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 74 × 33 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Horizons |
| Features | Storage |
Sunset D5783-14 Buffet
Kali Iron Four Door Cabinet
Jarvis Server
Lumina Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Lumina |
| Features | Storage |
Albion Sideboard
Caspar Iron Four Door Cabinet
Escape Dining 72″ Buffet Server With Stone Top
Lennox Four-Door Sideboard
Napa Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 72 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Rustic |
| Collection | Napa |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.