Waterfall Entertainment Base
Add effortless style and architectural appeal to your living room with the Waterfall entertainment console. This striking piece features a timeless silhouette defined by clean lines and simple geometric shapes. Meticulously crafted from poplar and rubberwood solids, oak veneers, and a deep ebony finish, this piece is built to be everlasting. The spacious 76” inch top, four storage cabinets with drawers provide ample space for all your entertainment essentials. The graceful namesake waterfall edges give this entertainment console true elegance.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 25.333 |
| Carton Weight | 257.000 lb |
| Product Weight | 212.3 lb |
| Carton Volume | 32.876 |
| Weight | 212.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 76 × 32 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Waterfall Black Queen Upholstered Bed
| Weight | 166 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 94 × 65 × 50 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Waterfall |
| Features | Fabric |
Sereno Entertainment Credenza
Flora Entertainment Credenza
Prado Entertainment Credenza
Kintore Entertainment Credenza
Commerce & Market Open Space Entertainment Console
Albion Entertainment Credenza
| Dimensions | 19.25 × 80.5 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Albion |
| Features | Power |
Solaria Entertainment Credenza
| Dimensions | 18 × 83.88 × 27.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dune |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Storage |
Cornelia Entertainment Credenza
Fynn Blonde Display Cabinet
Trianon Entertainment Credenza
| Dimensions | 19.5 × 80 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Engineered Contrast Ebony |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Trianon |
| Features | Storage |
Foundations Entertainment Credenza
Rune Entertainment Credenza
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.