Dann Foley Lifestyle Down Feather Black And Tan Mid Century Modern Pattern Printed Pillow
Description
Description
Product Details
| Dimensions | H:24.0 W:24.0 |
|---|
Additional information
Additional information
| Dimensions | 24 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Cream |
| Detail Color | Black And Tan Mid Century Modern Pattern |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dann Foley Lifestyle |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
DFS10038
Category: Accent Pillows
Tags: Accent Pillows, Black And Tan Mid Century Modern Pattern, Cream, Style Craft
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Michael Alan Showroom
Renemore Pillow (Set of 4)
| Weight | 16.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Series Features | Hand woven in black. Solid reverse in black canvas. Cotton cover. Zipper closure. Fiber filled. Spot clean only. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bianca 24″ Pillow
Zane 12″ Pillow
Britt 24″ Pillow
Avery 12″ Pillow
Erin 24″ Pillow
Brynn 24″ Pillow
Michael Alan Showroom
Vorlane Pillow (Set of 4)
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 22 × 22 in |
| Color | Brown, Tan/Brown/White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Square |
| Series Features | Woven stripe design in shades of tan, brown and white. Solid reverse in ivory. Knife edge construction. Cotton/polyester blend face with polyester reverse. Zipper closure. Fiber filled. Spot clean only. |
| Brand | Ashley Furniture |
Avery 24″ Pillow
Audra 24″ Pillow
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.