Designer Pillow Dann Foley Lifestyle Down Fill
Description
Description
Product Details
| Dimensions | H:24.0 W:24.0 D:7.0 |
|---|
Additional information
Additional information
| Dimensions | 7 × 24 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Blue |
| Detail Color | Turquoise With Multicolor Floral Print |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dann Foley Lifestyle |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
DFS10183
Category: Accent Pillows
Tags: Accent Pillows, Blue, Style Craft, Turquoise With Multicolor Floral Print
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Kelly 24″ Pillow
Michael Alan Showroom
Carddon Pillow (Set of 4)
| Weight | 11.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Black/White, Grey, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Yarn dyed stripe design in black and white. Solid reverse in ivory. Knife edge construction. Cotton cover. Zipper closure. Fiber filled. Machine washable cover. |
| Brand | Ashley Furniture |
Michael Alan Showroom
Outdoor Throw Pillow (20″ x 20″)
| Dimensions | 20 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Erin 24″ Pillow
Bianca 24″ Pillow
Michael Alan Showroom
Outdoor Throw Pillow (21″ x 21″)
| Dimensions | 21 × 21 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Cameron 20″ Pillow Cover
Avery 24″ Pillow
Michael Alan Showroom
Vorlane Pillow (Set of 4)
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 22 × 22 in |
| Color | Brown, Tan/Brown/White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Square |
| Series Features | Woven stripe design in shades of tan, brown and white. Solid reverse in ivory. Knife edge construction. Cotton/polyester blend face with polyester reverse. Zipper closure. Fiber filled. Spot clean only. |
| Brand | Ashley Furniture |
Fawn 24″ Pillow
Audra 24″ Pillow
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.