Eden Pillow- Red | Hand Embroidered Wool On Cotton | Down Feather Insert
Description
Description
Product Details
| Dimensions | H:20.0 W:20.0 D:0.2 |
|---|---|
| Weight | 0 lbs |
| Case Pack | 1 |
| Cubes | 0.0550 |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 0.2 × 20 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Harp & Finial |
| Color | Red |
| Style | Transitional |
| Collection | Eden |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Audra 24″ Pillow
Zane 12″ Pillow
Michael Alan Showroom
Outdoor Throw Pillow (21″ x 21″)
| Dimensions | 21 × 21 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Avery 12″ Pillow
Fris 24″ Pillow
Kelly 24″ Pillow
Michael Alan Showroom
Outdoor Throw Pillow (20″ x 20″)
| Dimensions | 20 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Bernhardt Exteriors |
| Features | Fabric |
Erin 24″ Pillow
Michael Alan Showroom
Vorlane Pillow (Set of 4)
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 22 × 22 in |
| Color | Brown, Tan/Brown/White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Square |
| Series Features | Woven stripe design in shades of tan, brown and white. Solid reverse in ivory. Knife edge construction. Cotton/polyester blend face with polyester reverse. Zipper closure. Fiber filled. Spot clean only. |
| Brand | Ashley Furniture |
Clover 24″ Pillow
Michael Alan Showroom
Rowcher Pillow (Set of 4)
| Weight | 13.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Gray/White, Grey, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Hand woven looped stripe design in white and gray. Solid reverse in cream. Knife edge construction. Polyester/cotton/wool blend face with cotton reverse. Zipper closure. Fiber filled. Spot clean only. |
| Brand | Ashley Furniture |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.