Norman Wyatt Home Summer School Designer Down Filled Pillow
Description
Description
Product Details
| Dimensions | H:36.0 W:14.0 D:6.0 |
|---|
Additional information
Additional information
| Dimensions | 6 × 14 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Pink |
| Detail Color | Summer School Pastel Multi-Color |
| Style | Contemporary |
| Collection | Norman Wyatt Home |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
NWS10178
Category: Accent Pillows
Tags: Accent Pillows, Pink, Style Craft, Summer School Pastel Multi-Color
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Lucy 24″ Pillow
Michael Alan Showroom
Theban Pillow
| Weight | 2.69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Cream, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Hand woven with stripe design in cream. Solid reverse in cream. Cotton/polyester cover. Zipper closure. Fiber filled. Spot clean only. |
| Brand | Ashley Furniture |
Lyla 24″ Pillow
Avery 24″ Pillow
Audra 24″ Pillow
Michael Alan Showroom
Rowcher Pillow (Set of 4)
| Weight | 13.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 20 × 20 in |
| Color | Gray/White, Grey, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Hand woven looped stripe design in white and gray. Solid reverse in cream. Knife edge construction. Polyester/cotton/wool blend face with cotton reverse. Zipper closure. Fiber filled. Spot clean only. |
| Brand | Ashley Furniture |
Michael Alan Showroom
Vorlane Pillow (Set of 4)
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 22 × 22 in |
| Color | Brown, Tan/Brown/White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Square |
| Series Features | Woven stripe design in shades of tan, brown and white. Solid reverse in ivory. Knife edge construction. Cotton/polyester blend face with polyester reverse. Zipper closure. Fiber filled. Spot clean only. |
| Brand | Ashley Furniture |
Mia 24″ Pillow
Fris 24″ Pillow
Erin 24″ Pillow
Vorlane Pillow
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 22 × 22 in |
| Color | Brown, Tan/Brown/White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Square |
| Series Features | Woven stripe design in shades of tan, brown and white. Solid reverse in ivory. Knife edge construction. Cotton/polyester blend face with polyester reverse. Zipper closure. Fiber filled. Spot clean only. |
| Brand | Ashley Furniture |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.