McGrath T5709-50 Lift Top Cocktail Table w/Casters
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Other
| lift top rises 10″ above the top table surface when fully extended | Yes |
|---|---|
| height of fully extended lift top is 27″ from the floor | Yes |
| storage under the lift top | Yes |
| 2 top side drawers | Yes |
| tinted drawers w/french dovetail in front & english in back | Yes |
| side mount ball bearing guides | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 117.73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 52 × 17 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Urbane Bronze |
| Style | Transitional |
| Collection | McGrath T5709 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T5709-50
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Cocktail & Coffee Tables, Magnussen Home, Urbane Bronze
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
McGrath T5709-10 Chairside End Table
McGrath T5709-03 Rectangular End Table
McGrath T5709-73 Rectangular Sofa Table
Wiltshire T4701-43 Rectangular Cocktail Table
Atlas Coffee Table
Avalon Coffee Table
| Dimensions | 24 × 24 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Michael Alan Showroom
Layne 42″ Round Coffee
| Dimensions | 42 × 42 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Michael Alan Showroom
Darlington Cocktail Table
Balam Cocktail Table
Michael Alan Showroom
Darsa Cocktail Table
Cypress Root 40″ Square Coffee Table
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Salem Coffee Table Black
| Dimensions | 39.5 × 39.5 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Black, Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.