Island Ottoman, Square
A unique blend of casual and coastal styles, this accent stool is a versatile piece that can be used as seating or a footrest. The round base is wrapped in natural braided straw with matte black iron details with a plush upholstered seat in light beige.
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 19 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Coastal |
| Collection | Island |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Gable Ottoman- Black & White Dash | Black And White Dash Fabric On Hardwood Frame
Barret Small Pouf Ottoman
Felix Large Leather Ottoman
| Weight | 66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 16 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray Hide |
| Style | Rustic |
| Collection | Felix |
| Features | Leather |
St. Francis Small Ottoman
Jordan Ottoman
Hannah Ottoman
| Dimensions | 20.67 × 35.43 × 17.32 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Modern |
Blair Ottoman
Asher Ottoman
Foster Leather Ottoman
| Dimensions | 23 × 29 × 17.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.