Plymouth Gray Pair of Ottomans
Comfortably prop up your feet in cottage-inspired style with the Plymouth ottoman. Featuring a distressed graywash finish and turned legs for a charming vintage look, this ottoman is upholstered in a soft, easy-to-clean coordinating fabric—making it ideal to use for impromptu seating when needed. Conveniently store the ottoman under the coordinating Plymouth sofa table when not in use.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Spring Unit | None (Woven Webbing) |
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 4.162 |
| Carton Weight | 29.000 lb |
| Product Weight | 29 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 18 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Plymouth |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Plymouth Gray Square Coffee Table
Plymouth Gray Sofa Table
Plymouth Gray Chairside Table
Blair Ottoman
St. Francis Small Ottoman
Felix Small Leather Ottoman
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 20.5 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Gray |
| Detail Color | Frosted Hide |
| Style | Rustic |
| Collection | Felix |
| Features | Leather |
Jordan Small Ottoman
Foster Leather Ottoman
| Dimensions | 23 × 29 × 17.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Casale Leather Ottoman
| Dimensions | 18 × 18 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Merino Leather Ottoman
| Dimensions | 20 × 28 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Lolo Leather Ottoman
| Dimensions | 48 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Barret Small Pouf Ottoman
Willow Accent Ottoman
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 23 × 17 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Willow |
| Features | Fabric |
Jasper Accent Ottoman
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 23 × 17 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Jasper |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.