Zanella Round Gray Upholstered Sherpa Foot Stool Ottoman
Elevate your living space with the Zanella Gray Upholstered Sherpa Stool from the Evolution Collection. Seated on a lustrous gold metal frame, this design is not only a statement of elegance but also a symbol of sturdiness. The sherpa fiber upholstery in
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Evolution |
|---|---|
| Color | Grey |
| Material | Fabric & Iron & Sherpa |
| Style | Contemporary |
| Upc Number | 883581188127 |
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 13 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Contemporary |
| Collection | Evolution |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Saffron Round Marble Accent Table w/ Teal Blue Tassels
Adrianna Antique Washed Mirror
Zanella Round Cream Upholstered Sherpa Foot Stool Ottoman
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 13 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Evolution |
| Features | Fabric |
Edmon Ecomix Vase
Jolla Wood Sphere Pendant Light
Halvorson Round Red Upholstered and Mango Foot Stool Ottoman
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 18 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Red |
| Detail Color | Red/cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Evolution |
| Features | Fabric |
Christian Rectangular Iron & Glass Cocktail Table
Everly Caged Metal Lamp
Mariah 29″ Wood and Metal Pendant Light
Saffron Round Marble Accent Table w/ Pink Tassels
Rosalie Distressed Antique Brass and Glass Pendant
Ada Beaded Wood Wall Mirror
Harper Scissor Ottoman
| Weight | 19.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 21.5 × 19 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | White |
| Detail Color | Polished Chrome Finish |
| Style | Modern |
| Collection | Harper |
| Features | Fabric |
Jasper Accent Ottoman
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 23 × 17 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Jasper |
| Features | Fabric |
Harper Scissor Ottoman
| Weight | 19.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 21.5 × 19 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Black |
| Detail Color | Burnished Riviera Finish |
| Style | Transitional |
| Collection | Harper |
| Features | Fabric |
Felix Large Leather Ottoman
| Weight | 66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 16 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Gray |
| Detail Color | Gray Hide |
| Style | Rustic |
| Collection | Felix |
| Features | Leather |
Felix Small Leather Ottoman
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 20.5 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Gray |
| Detail Color | Smoke Suede |
| Style | Rustic |
| Collection | Felix |
| Features | Leather |
Jordan Small Ottoman
St. Francis Small Ottoman
Corissa Ottoman
| Dimensions | 33 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Casual |
Casale Leather Ottoman
| Dimensions | 18 × 18 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Mocha |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Living |
| Features | Leather |
Asher Ottoman
Solaria Ottoman
| Dimensions | 20 × 20 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Weathered Bone |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.