Bolivia, Blue 9′ x 12′
Description
Description
Hand woven natural wool and rescued denim, featuring intricate detailing on a version of the timeless birds eye design.
Additional information
Additional information
| Weight | 102 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 9 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gray |
| Style | Rustic |
| Collection | Bolivia |
| Rug Size | 9′ X 12′ |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Highland 10 X 14 Rug
Oliver 8 X 10 Rug
Alton 8 X 10 Rug
Kendall 8 X 10 Rug
Prescott 10 X 14 Rug
Kendall 10 X 14 Rug
Michael Alan Showroom
Arloman 5′ x 7′ Washable Rug
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 83.75 × 0.13 × 59 in |
| Color | Black/Cream/Gray, Grey, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Series Features | Machine woven, printed tribal design in white, gray and black. 3mm pile. Polyester velvet, backed with TPR/canvas blend. Machine washable and foldable. |
| Brand | Ashley Furniture |
| Rug Size | 5′ x 7′ |
Dakota 8 X 10 Rug
Randall 8 X 10 Rug
Dakota 10 X 14 Rug
Dakota 9 X 12 Rug
Randall 10 X 14 Rug
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.