Kendall 10 X 14 Rug
Description
Description
Product Details
| Product Dimensions | 118W 0D 164H |
|---|---|
| Product Weight (lbs) | 98.000000 |
Additional information
Additional information
| Weight | 98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 118 × 164 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Gray |
| Detail Color | Charcoal Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Kendall |
| Rug Size | 10 x 14 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Kendall 9 X 12 Rug
Kendall 8 X 10 Rug
Oliver 9 X 12 Rug
Alton 10 X 14 Rug
Highland 10 X 14 Rug
Winston 8 X 10 Rug
Highland 9 X 12 Rug
Prescott 10 X 14 Rug
Hayes 10 X 14 Rug
Michael Alan Showroom
Elaning 5′ x 7′ Rug
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 0.38 × 63.63 in |
| Color | Black/Gray/Cream, Brown, Grey |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven, abstract design in cream, gray, black and gold. 9mm pile. Polyester, backed with jute. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
| Rug Size | 5′ x 7′ |
Merrill 8 X 10 Rug
Dakota 9 X 12 Rug
Randall 8 X 10 Rug
Dakota 8 X 10 Rug
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.