Dual Dichotomy Framed Print S/4
Dual Dichotomy is a four piece set of limited edition prints, signed and numbered by the artist and printed on fine art cotton rag paper. These prints are framed in a 1″ brown woodtone frame with a white matboard.
Product Details
| Color/Finish | Gray |
|---|---|
| Color Details | Gray |
| Material | Wood Frame, Clear Glass |
| Mirror Frame Width | 1.00″ |
| Shipping Weight | 40.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Signed and numbered by the artist | Yes |
| Printed on fine art cotton rag paper | Yes |
| 1″ brown woodtone frame with a classic white matboard | Yes |
| Adds sophisticated style to any space | Yes |
| Made in the USA | Yes |
| Brand | Bassett Mirror Company |
|---|---|
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Dual |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Odella Wall Decor (Set of 3)
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.88 × 20.13 × 20.13 in |
| Color | Brown, Cream/Taupe, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass, Other |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Set of three. Weathered brown finished framed wall sculpture. Abstract geometric design in paper under glass. D-ring bracket for hanging. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.