The Times Shadow Box
Perfect for an office or library, this wall art incorporates a layered medallion design made from recycled newspaper with an aged feel. The artwork is displayed over a light oatmeal linen backing in a dark walnut finished shadow box frame under glass. May be hung horizontal or vertical.
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 28 × 59 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | The |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Odella Wall Decor (Set of 3)
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.88 × 20.13 × 20.13 in |
| Color | Brown, Cream/Taupe, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass, Other |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Set of three. Weathered brown finished framed wall sculpture. Abstract geometric design in paper under glass. D-ring bracket for hanging. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.