Boca 22″ Open Top Bookcase
Build your ultimate library wall with the addition of this 22-inch Open-top Bookcase. Perfect for displaying books, accessories and favorite photos, it features a useful storage compartment behind its shutter-style door. A fresh Cottage White finish gives it the signature look of the Boca collection.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Multi-step long lasting finish | Yes |
|---|---|
| Levelers included to easily level and align your furniture | Yes |
| Adjustable wood shelves for design flexibility | Yes |
| Wood Door | Yes |
| Each piece of Parker House furniture is unique and features slightly different colorations. Finish colors vary depending on the screen used for viewing. The best way to ensure your furniture matches your expectations is to see it (or a swatch) in person. | Yes |
| Dimensions | 12.5 × 22 × 94.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Black |
| Detail Color | Cottage White |
| Style | Transitional |
| Collection | Boca |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Boca 56″ Tv Console
Boca 57″ Writing Desk
Boca Corner Table
Boca 48″ Writing Desk
Boca Outside Corner Bookcase
Boca 48″ Hutch
Boca 56″ Bookcase Bridge, Shelf & Back Panel
Boca Rolling File
Boca 48″ Credenza
Boca 32″ Open Top Bookcase
Radcliff Etagere
Apollo Etagere
Simon Etagere
Thomas Etagere
| Weight | 112.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 16 × 87 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Thomas |
| Features | Storage |
Eastline Etagere
Tatum Etagere
Richmond Etagere
Stellar Etagere
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.