Boca 56″ Tv Console
Build your ultimate library wall with the addition of this 56-inch TV Console. It’s never been easier to show your media and electronics in a fashionable presentation as it is with the Boca collection. This console offers generous storage and innovative details designed to accommodate the latest technology. A fresh Cottage White finish gives it the signature look of the Boca collection.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Multi-step long lasting finish | Yes |
|---|---|
| Levelers included to easily level and align your furniture | Yes |
| Slots in Backpanel designed for ventilation and Cord Management | Yes |
| 3 adjustable shelves behind glass doors | Yes |
| Drawers have dovetail joinery with ball bearing glides | Yes |
| Glass door with Wood trim | Yes |
| Each piece of Parker House furniture is unique and features slightly different colorations. Finish colors vary depending on the screen used for viewing. The best way to ensure your furniture matches your expectations is to see it (or a swatch) in person. | Yes |
| Dimensions | 17.5 × 56.5 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Black |
| Detail Color | Cottage White |
| Style | Transitional |
| Collection | Boca |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Boca 57″ Writing Desk
Boca 48″ Credenza
Boca Rolling File
Boca Outside Corner Bookcase
Boca 48″ Writing Desk
Boca 32″ Open Top Bookcase
Boca 56″ Bookcase Bridge, Shelf & Back Panel
Boca 48″ Hutch
Boca Corner Table
Boca 22″ Open Top Bookcase
Arcadia Entertainment Credenza
Solaria Entertainment Credenza
| Dimensions | 18 × 83.88 × 27.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dune |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Storage |
Prado Entertainment Credenza
Rune Entertainment Credenza
Flora Entertainment Credenza
4 Drawer TV Stand IFD9921STN
Tribeca Entertainment Credenza
| Dimensions | 20.5 × 80.38 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Tadon and Barlow |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tribeca |
| Features | Storage |
Parota 60 Inch TV Stand
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary, Rustic |
Fynn Light Oak Display Cabinet
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 45 × 89 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Modern, Traditional |
| Collection | Fynn |
| Features | Storage |
Barcelona Entertainment Credenza
| Dimensions | 18.75 × 72 × 33.88 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern Glam |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.