Home Office
Description
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods and pine veneers | Yes |
|---|---|
| Split rattan back panel add to the laid back lifestyle | Yes |
| Arched bottom shelf gives the case clean modern vibe | Yes |
| Four adjustable shelves | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 32.00″W X 18.00″D X 76.00″H |
| Weight | 152.12 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 152.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 32 × 76 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Rosalie Rect Spindle End Table
6/6 Wood Frame Uph Ftbd
4/6 Panel Headboard
5/0 Panel Headboard
Rosalie Twin Upholstered Bed
| Dimensions | 87.25 × 42.75 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Coastal |
| Bed Size | Twin |
| Collection | Rosalie |
| Features | Fabric |
3/3-4/6 Side Rails
Rosalie Round Chairside Table
Rosalie Display Cabinet
| Weight | 198.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 68 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
| Features | Storage |
Rosalie 82″ Dining Bench
Rosalie Hemlock Leg Table
Rosalie Full Upholstered Bed
| Dimensions | 87.25 × 57.75 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Coastal |
| Bed Size | Full |
| Collection | Rosalie |
| Features | Fabric |
6/6 Wood Frame Uph Hdbd
Thomas Etagere
| Weight | 112.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 16 × 87 in |
| Brand | Crestview Collection |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Thomas |
| Features | Storage |
Declan Etagere
Radcliff Etagere
Simon Etagere
Alden Etagere
Adrienne Bookcase
Richmond Etagere
Piper Etagere
Sawyer 36″bookshelf
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.